Produkte > HARRIS CORPORATION > HGT1S7N60C3DS
HGT1S7N60C3DS
HGT1S7N60C3DS Harris Corporation
HRISC016-5.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Harris Corporation
Description: IGBT 600V 14A TO-263AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 37 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2V @ 15V, 7A
Supplier Device Package: TO-263AB
Switching Energy: 165µJ (on), 600µJ (off)
Test Condition: 480V, 7A, 50Ohm, 15V
Gate Charge: 23 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 14 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 56 A
Power - Max: 60 W
auf Bestellung 8600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 166
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HGT1S7N60C3DS Harris Corporation
Description: IGBT 600V 14A TO-263AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 37 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2V @ 15V, 7A, Supplier Device Package: TO-263AB, Switching Energy: 165µJ (on), 600µJ (off), Test Condition: 480V, 7A, 50Ohm, 15V, Gate Charge: 23 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 14 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 56 A, Power - Max: 60 W.
Weitere Produktangebote HGT1S7N60C3DS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 21000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
HGT1S7N60C3DS HGT1S7N60C3DS Hersteller : onsemi HGTP7_1S7N60C3D_S.pdf Description: IGBT 600V 14A TO-263
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Input Type: Standard
Supplier Device Package: TO-263 (D2Pak)
Gate Charge: 23 nC
Power - Max: 60 W
Produkt ist nicht verfügbar
HGT1S7N60C3DS HGT1S7N60C3DS Hersteller : onsemi / Fairchild hgt1s7n60c3ds-1192320.pdf IGBT Transistors 7A 600V TF=275NS