Produkte > HARRIS CORPORATION > HGTG12N60C3DR
HGTG12N60C3DR
HGTG12N60C3DR Harris Corporation
HRISS01075-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Harris Corporation
Description: UFS SERIES N-CHANNEL IGBT
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 37 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.2V @ 15V, 12A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 37ns/120ns
Switching Energy: 400µJ (on), 340µJ (off)
Test Condition: 480V, 12A, 25Ohm, 15V
Gate Charge: 71 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 24 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 48 A
Power - Max: 104 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HGTG12N60C3DR Harris Corporation
Description: UFS SERIES N-CHANNEL IGBT, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 37 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.2V @ 15V, 12A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: 37ns/120ns, Switching Energy: 400µJ (on), 340µJ (off), Test Condition: 480V, 12A, 25Ohm, 15V, Gate Charge: 71 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 24 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 48 A, Power - Max: 104 W.