Produkte > UNITED CHEMI-CON > HHSC350ELL271MJC5S
HHSC350ELL271MJC5S
HHSC350ELL271MJC5S United Chemi-Con
NIPC_S_A0010158370_1-2524711.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 270uF 35V AEC-Q200
auf Bestellung 2725 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHSC350ELL271MJC5S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 270UF 20% 35V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 286 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.2 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHSC350ELL271MJC5S HHSC350ELL271MJC5S Hersteller : Chemi-Con HSC_Series_DS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 270uF 35V AEC-Q200
auf Bestellung 1309 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HHSC350ELL271MJC5S HHSC350ELL271MJC5S Hersteller : Chemi-Con HSC_Series_DS.pdf Description: CAP ALUM HYBRID 270UF 20% 35V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 286 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.2 A @ 100 kHz