Produkte > CHEMI-CON > HHSD500ELL121MJC5S
HHSD500ELL121MJC5S
HHSD500ELL121MJC5S Chemi-Con
HSDLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 120uF 50V AEC-Q200
auf Bestellung 964 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHSD500ELL121MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY HYB 120UF 50V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 280 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHSD500ELL121MJC5S HHSD500ELL121MJC5S Hersteller : United Chemi-Con HSDLL-e.PDF Description: CAP ALUM POLY HYB 120UF 50V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 280 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz