Produkte > CHEMI-CON > HHSE500ELL121MJC5S
HHSE500ELL121MJC5S
HHSE500ELL121MJC5S Chemi-Con
HSELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 120UF 20% 50V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 350 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 100 kHz
auf Bestellung 3266 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHSE500ELL121MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 120UF 20% 50V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 350 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 100 kHz.