HHT152P030HE0
HHT152P030HE0 Cornell Dubilier Knowles
HHT.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1500UF 30V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia x 1.457" L (22.00mm x 37.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C
Applications: High Temperature Reflow
ESR (Equivalent Series Resistance): 133mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 175°C
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 30 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.555 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.3 A @ 5 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHT152P030HE0 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1500UF 30V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia x 1.457" L (22.00mm x 37.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C, Applications: High Temperature Reflow, ESR (Equivalent Series Resistance): 133mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 175°C, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 30 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.555 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.3 A @ 5 kHz.
Weitere Produktangebote HHT152P030HE0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHT152P030HE0 HHT152P030HE0 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE HHT-1112213.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 1500uF -10 / +30% 30 Volts