HHT332P016HJ0
HHT332P016HJ0 Cornell Dubilier - CDE
CDUB_S_A0004051401_1-2540153.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 3300uF -10 / +30% 16 Volts
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHT332P016HJ0 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 3300UF 16V AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia x 1.772" L (22.00mm x 45.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C, Applications: High Temperature Reflow, ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 175°C, Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.115 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.9 A @ 5 kHz.
Weitere Produktangebote HHT332P016HJ0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHT332P016HJ0 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles HHT.pdf Description: CAP ALUM 3300UF 16V AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia x 1.772" L (22.00mm x 45.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C
Applications: High Temperature Reflow
ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 175°C
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.115 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.9 A @ 5 kHz