HHT471P040HE0 Cornell Dubilier Knowles
HHT.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 40V AXIAL TH
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia x 1.457" L (22.00mm x 37.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C
Applications: High Temperature Reflow
ESR (Equivalent Series Resistance): 423mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 175°C
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.925 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.5 A @ 5 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHT471P040HE0 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 40V AXIAL TH, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia x 1.457" L (22.00mm x 37.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C, Applications: High Temperature Reflow, ESR (Equivalent Series Resistance): 423mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 175°C, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.925 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.5 A @ 5 kHz.
Weitere Produktangebote HHT471P040HE0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHT471P040HE0 HHT471P040HE0 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0004051401_1-2540153.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 4700uF -10 / +30% 40 Volts