Produkte > CHEMI-CON > HHXC160ARA271MHA0G
HHXC160ARA271MHA0G
HHXC160ARA271MHA0G Chemi-Con
HXCRA_e-2507388.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 270uF 16V 20% 8 x 10 AEC-Q200
auf Bestellung 141 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHXC160ARA271MHA0G Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYB 270UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 1.7 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote HHXC160ARA271MHA0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHXC160ARA271MHA0G HHXC160ARA271MHA0G Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1100622.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 270uF 16V 20% 8 x 10 AEC-Q200
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
HHXC160ARA271MHA0G HHXC160ARA271MHA0G Hersteller : Chemi-Con HXC_Series_DS.pdf Description: CAP ALUM HYB 270UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 1.7 A @ 100 kHz