Produkte > PANASONIC > HJ2-L-T-AC200V
HJ2-L-T-AC200V Panasonic
discon2018e_hj-1224158.pdf
Hersteller: Panasonic
General Purpose Relays 2 Form C 200/220VAC w/LED Indic,Test But
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HJ2-L-T-AC200V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 200V, Packaging: Bulk, Features: Lighted Indicator, Test Button, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 200VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 6.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 60 VAC, Must Operate Voltage: 160 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote HJ2-L-T-AC200V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HJ2-L-T-AC200V HJ2-L-T-AC200V Hersteller : Panasonic Electric Works discon2018e_hj.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 200V
Packaging: Bulk
Features: Lighted Indicator, Test Button
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 200VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 6.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 60 VAC
Must Operate Voltage: 160 VAC