HJ2-L-T-DC110V
HJ2-L-T-DC110V Panasonic Electric Works
discon2018e_hj.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V
Packaging: Bulk
Features: Lighted Indicator, Test Button
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 110VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 9.1 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 11 VDC
Must Operate Voltage: 88 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Load - Max Switching: 2500VA, 1250W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HJ2-L-T-DC110V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V, Packaging: Bulk, Features: Lighted Indicator, Test Button, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 110VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 9.1 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 11 VDC, Must Operate Voltage: 88 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 2500VA, 1250W.