Produkte > PANASONIC > HJ2-T-AC12V
HJ2-T-AC12V Panasonic
discon2018e_hj-1224158.pdf
Hersteller: Panasonic
General Purpose Relays 2 Form C 12VAC Plug-in w/Test Buton
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HJ2-T-AC12V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V, Packaging: Bulk, Features: Test Button, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 85.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VAC, Must Operate Voltage: 9.6 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Approval Agency: cURus, TUV, Load - Max Switching: 2500VA, 1250W.
Weitere Produktangebote HJ2-T-AC12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HJ2-T-AC12V HJ2-T-AC12V Hersteller : Panasonic Electric Works discon2018e_hj.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Packaging: Bulk
Features: Test Button
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 85.4 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VAC
Must Operate Voltage: 9.6 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Approval Agency: cURus, TUV
Load - Max Switching: 2500VA, 1250W