HJ4-L-T-DC24V
HJ4-L-T-DC24V Panasonic Electric Works
discon2018e_hj.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V
Packaging: Bulk
Features: Lighted Indicator, Test Button
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Approval Agency: cURus, TUV
Load - Max Switching: 1250VA, 625W
Produktbewertung abgeben
Technische Details HJ4-L-T-DC24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V, Packaging: Bulk, Features: Lighted Indicator, Test Button, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Approval Agency: cURus, TUV, Load - Max Switching: 1250VA, 625W.
Weitere Produktangebote HJ4-L-T-DC24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HJ4-L-T-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices discon2018e_hj.pdf General Purpose Relays 4 Form C 24VDC w/LED Indic,Test But