HL1-H-DC100V-F Panasonic Electric Works
HL_Series_Rev_Sep_2017.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 100V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 100VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 125VAC - Nom
Must Release Voltage: 10 VDC
Must Operate Voltage: 80 VDC
Operate Time: 25 ms
Release Time: 25 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HL1-H-DC100V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 100V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 100VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 125VAC - Nom, Must Release Voltage: 10 VDC, Must Operate Voltage: 80 VDC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms.