HL1-H-DC12V-F
HL1-H-DC12V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_hl-1075798.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 15A SPST 12VDC PLUG-IN
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HL1-H-DC12V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Approval Agency: cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 125VAC - Nom, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms.
Weitere Produktangebote HL1-H-DC12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HL1-H-DC12V-F HL1-H-DC12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HL_Series_Rev_Sep_2017.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 125VAC - Nom
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC