HL1-HTM-AC120V-F
HL1-HTM-AC120V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_hl-1075798.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 15A SPST 120VAC TOP MOUNT
auf Bestellung 38 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HL1-HTM-AC120V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 120V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 125VAC - Nom, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Approval Agency: cURus, TUV.
Weitere Produktangebote HL1-HTM-AC120V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HL1-HTM-AC120V-F HL1-HTM-AC120V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HL_Series_Rev_Sep_2017.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 120V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 125VAC - Nom
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC