HL1-HTM-DC24V-F
HL1-HTM-DC24V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_hl-1075798.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 15A SPST 24VDC TOP MOUNT
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HL1-HTM-DC24V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 125VAC - Nom, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote HL1-HTM-DC24V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HL1-HTM-DC24V-F HL1-HTM-DC24V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HL_Series_Rev_Sep_2017.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 125VAC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC