HL2-H-AC100V-F
HL2-H-AC100V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_hl-1075798.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays HL1 Relay
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HL2-H-AC100V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 100V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 100VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Approval Agency: cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 125VAC - Nom, Must Release Voltage: 30 VAC, Must Operate Voltage: 80 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms.
Weitere Produktangebote HL2-H-AC100V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HL2-H-AC100V-F HL2-H-AC100V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HL_Series_Rev_Sep_2017.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 100V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 100VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 125VAC - Nom
Must Release Voltage: 30 VAC
Must Operate Voltage: 80 VAC