HL2-H-AC120V-F
HL2-H-AC120V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_hl-1075798.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 10A DPDT 12VAC PLUG-IN
auf Bestellung 7 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HL2-H-AC120V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Approval Agency: cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 125VAC - Nom, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms.
Weitere Produktangebote HL2-H-AC120V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HL2-H-AC120V-F HL2-H-AC120V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HL_Series_Rev_Sep_2017.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 125VAC - Nom
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC