HL2-H-DC24V-F
HL2-H-DC24V-F Panasonic Electric Works
HL_Series_Rev_Sep_2017.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 125VAC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 25 ms
Release Time: 25 ms
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HL2-H-DC24V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 125VAC - Nom, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote HL2-H-DC24V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HL2-H-DC24V-F HL2-H-DC24V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices HL_Series_Rev_Sep_2017.pdf General Purpose Relays 10A DPDT 24VDC PLUG-IN