HL2-HP-AC115V-F
HL2-HP-AC115V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_hl-1075798.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays HL2 Relay (PCB)
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HL2-HP-AC115V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 115V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 115VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 125VAC - Nom, Must Release Voltage: 34.5 VAC, Must Operate Voltage: 92 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote HL2-HP-AC115V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HL2-HP-AC115V-F HL2-HP-AC115V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HL_Series_Rev_Sep_2017.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 115V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 115VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10.4 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 125VAC - Nom
Must Release Voltage: 34.5 VAC
Must Operate Voltage: 92 VAC