HL2-HTM-DC18V
HL2-HTM-DC18V Panasonic Electric Works
HL%20Series.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 50 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 125VAC - Nom
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 14.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HL2-HTM-DC18V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Approval Agency: cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 50 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 125VAC - Nom, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 14.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms.