HP2-TM-AC100V Panasonic Electric Works
hp.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 100V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 100VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 40°C
Termination Style: Quick Connect - 0.205" (5.2mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 21 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC - Nom
Must Release Voltage: 30 VAC
Must Operate Voltage: 80 VAC
Operate Time: 25 ms
Release Time: 25 ms
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HP2-TM-AC100V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 100V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 100VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 40°C, Termination Style: Quick Connect - 0.205" (5.2mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 21 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC - Nom, Must Release Voltage: 30 VAC, Must Operate Voltage: 80 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Part Status: Obsolete.