Produkte > POS > HQS-9.6W-120LED-WW-12V-5M
HQS-9.6W-120LED-WW-12V-5M
  • HQS-9.6W-120LED-WW-12V-5M
  • HQS-9.6W-120LED-WW-12V-5M
HQS-9.6W-120LED-WW-12V-5M POS
HQS-9.6W-120LED-WW-12V.pdf
Hersteller: POS
Category: Light sources - LED ribbon
Description: LED tape; white neutral; Case (mm): 2835; LED/m: 120; 8mm; IP33
Type of optoelectronic module: LED tape
LED colour: white neutral
Case - mm: 2835
LED per meter amount: 120
Width: 8mm
IP rating: IP33
Viewing angle: 120°
Maximum power per meter: 9.6W/m
Min. colour rendering index: 80
Thickness: 1.2mm
Operating voltage: 12V DC
Colour temperature: 3000K
Mounting: SMD
Luminosity: 1020lm/m
Number of pins: 2
Maximum current: 0.8A/m
Operating temperature: -25...50°C
Cutting length: 25mm