Produkte > POS > HQS-9.6W-120LED-WW-WP-24V-5M
HQS-9.6W-120LED-WW-WP-24V-5M
  • HQS-9.6W-120LED-WW-WP-24V-5M
  • HQS-9.6W-120LED-WW-WP-24V-5M
HQS-9.6W-120LED-WW-WP-24V-5M POS
HQS-9.6W-120LED-WW-WP-24V.pdf
Hersteller: POS
Category: Light sources - LED ribbon
Description: LED tape; white warm; Case (mm): 2835; LED/m: 120; 8mm; IP64; 120°
Type of optoelectronic module: LED tape
LED colour: white warm
LED per meter amount: 120
Width: 8mm
IP rating: IP64
Viewing angle: 120°
Maximum power per meter: 9.6W/m
Min. colour rendering index: 80
Thickness: 1.2mm
Operating voltage: 24V DC
Colour temperature: 3000K
Mounting: SMD
Luminosity: 980lm/m
Number of pins: 2
Maximum current: 0.4A/m
Cutting length: 50mm
Case - mm: 2835
Case - inch: 1114
Operating temperature: -25...50°C