Produkte > KACON > HR710-2PLD-110VDC
HR710-2PLD-110VDC
HR710-2PLD-110VDC Kacon
HR710.pdf
Hersteller: Kacon
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V
Packaging: Bag
Features: Diode, Lighted Indicator
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 110VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.2 mA
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HR710-2PLD-110VDC Kacon
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V, Packaging: Bag, Features: Diode, Lighted Indicator, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 110VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 55°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.2 mA, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Part Status: Active.