Produkte > KACON > HR723-2C-110VAC
HR723-2C-110VAC
HR723-2C-110VAC Kacon
HR723.pdf
Hersteller: Kacon
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 110V
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 110VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 80°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 87.3 mA
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Part Status: Active
auf Bestellung 18 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HR723-2C-110VAC Kacon
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 110V, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 110VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 80°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 87.3 mA, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active.