HSC75SR33J
HSC75SR33J TE Connectivity / CGS
ENG_CD_2176730_A-3451225.pdf
Hersteller: TE Connectivity / CGS
Wirewound Resistors - Chassis Mount HSC75S R33 5% Screw Terminal
auf Bestellung 10 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSC75SR33J TE Connectivity / CGS
Description: HSC75S R33 5% SCREW TERMINAL, Power (Watts): 75W, Tolerance: ±5%, Lead Style: Terminal Screw Type, Features: High Voltage, Packaging: Box, Package / Case: Axial, Box, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 1.929" L x 1.890" W (49.00mm x 48.00mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum, Height - Seated (Max): 0.945" (24.00mm), Resistance: 330 mOhms.
Weitere Produktangebote HSC75SR33J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Power (Watts): 75W
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 1.929" L x 1.890" W (49.00mm x 48.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 0.945" (24.00mm)
Resistance: 330 mOhms