Produkte > SAME SKY > HSE-B18254-035H-00
HSE-B18254-035H-00
HSE-B18254-035H-00 Same Sky
hse_bx_035h-3510356.pdf
Hersteller: Same Sky
Heat Sinks 25.4x41.6x25mm w/pin extrusion TO-218
auf Bestellung 364 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B18254-035H-00 Same Sky
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-218, 25, Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 1.000" (25.40mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.638" (41.60mm), Package Cooled: TO-218, Attachment Method: Clip and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 10.0W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.03°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 7.50°C/W, Fin Height: 0.984" (25.00mm), Material Finish: Black Anodized.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSE-B18254-035H-00 HSE-B18254-035H-00 Hersteller : CUI Devices hse_bx_035h-1777784.pdf Heat Sinks 25.4x41.6x25mm w/pin extrusion TO-218
auf Bestellung 375 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 1.000" (25.40mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.638" (41.60mm)
Package Cooled: TO-218
Attachment Method: Clip and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 10.0W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.03°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 7.50°C/W
Fin Height: 0.984" (25.00mm)