Produkte > CUI DEVICES > HSE-B20254-035H-02
HSE-B20254-035H-02
HSE-B20254-035H-02 CUI DEVICES
hse-bx-035h-02.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Extruded Heat Sink, TO-220
auf Bestellung 2473 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 196
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B20254-035H-02 CUI DEVICES
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-220, 25, Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 1.000" (25.40mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.378" (35.00mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 5.5W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.39°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 13.64°C/W, Fin Height: 0.500" (12.70mm), Material Finish: Black Anodized.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 2473 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 196
HSE-B20254-035H-02 HSE-B20254-035H-02 Hersteller : Same Sky hse_bx_035h_02-3510484.pdf Heat Sinks 25.4x25x12.7mm w/pin extrusion TO-220
auf Bestellung 283 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
HSE-B20254-035H-02 HSE-B20254-035H-02 Hersteller : CUI Devices hse_bx_035h_02-1778432.pdf Heat Sinks 25.4x25x12.7mm w/pin extrusion TO-220
auf Bestellung 726 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Mindestbestellmenge: 91
auf Bestellung 2 Stücke:
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 1.000" (25.40mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.378" (35.00mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 5.5W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.39°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 13.64°C/W
Fin Height: 0.500" (12.70mm)
Material Finish: Black Anodized
Produkt ist nicht verfügbar
HSE-B20254-035H-02 Hersteller : Same Sky hse-bx-035h-02.pdf Category: Heatsinks
Description: Heatsink: extruded; H; TO220; black; L: 25.4mm; W: 35mm; H: 12.7mm
Length: 25.4mm
Colour: black
Material: aluminium
Type of heatsink: extruded
Mounting: screw
Heatsink shape: H
Height: 12.7mm
Width: 35mm
Thermal resistance @200 LFM: 4.39°C/W
Thermal resistance: max. 15.97°C/W