Produkte > CUI DEVICES > HSE-B381-04H
HSE-B381-04H
HSE-B381-04H CUI Devices
hse_bx_04h-1777733.pdf
Hersteller: CUI Devices
Heat Sinks 38.1x16.5x16mm w/pin extrusion TO-220/21
auf Bestellung 617 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B381-04H CUI Devices
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-220/TO-, Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 1.500" (38.10mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 0.650" (16.50mm), Package Cooled: TO-218, TO-220, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 5.9W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.44°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 12.71°C/W, Fin Height: 0.630" (16.00mm), Material Finish: Black Anodized.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSE-B381-04H HSE-B381-04H Hersteller : Same Sky hse_bx_04h-3510022.pdf Heat Sinks 38.1x16.5x16mm w/pin extrusion TO-220/21
auf Bestellung 135 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 1.500" (38.10mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 0.650" (16.50mm)
Package Cooled: TO-218, TO-220
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 5.9W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.44°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 12.71°C/W
Fin Height: 0.630" (16.00mm)