HSH1020-3R8856-R
HSH1020-3R8856-R Eaton - Electronics Division
eaton-hsh-supercapacitors-hybrid-high-density-cells-data-sheet-elx1491-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP LITHIUM HYBRID 85F 3.8V
Tolerance: ±20%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 85 F
Voltage - Rated: 3.8 V
auf Bestellung 787 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSH1020-3R8856-R Eaton - Electronics Division
Description: CAP LITHIUM HYBRID 85F 3.8V, Tolerance: ±20%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 85 F, Voltage - Rated: 3.8 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSH1020-3R8856-R HSH1020-3R8856-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hsh-supercapacitors-hybrid-high-density-cells-data-sheet-elx1491-en.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors Supecapacitor HSH 1020 3.8V 85F