HSH1860-3R8148-R
HSH1860-3R8148-R Eaton - Electronics Division
eaton-hsh-supercapacitors-hybrid-high-density-cells-data-sheet-elx1491-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP LITHIUM HYBRID 1400F 3.8V
Tolerance: ±20%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm)
Capacitance: 1400 F
Voltage - Rated: 3.8 V
auf Bestellung 233 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSH1860-3R8148-R Eaton - Electronics Division
Description: CAP LITHIUM HYBRID 1400F 3.8V, Tolerance: ±20%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm), Capacitance: 1400 F, Voltage - Rated: 3.8 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSH1860-3R8148-R HSH1860-3R8148-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hsh-supercapacitors-hybrid-high-density-cells-data-sheet-elx1491-en.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors Supecapacitor HSH 1860 3.8V 1400F