HSHC500100RJ
HSHC500100RJ TE Connectivity / CGS
ENG_CD_2176736_A-3451233.pdf
Hersteller: TE Connectivity / CGS
Wirewound Resistors - Chassis Mount HSHC500 100R 5%
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSHC500100RJ TE Connectivity / CGS
Description: RES CHAS MNT 100 OHMS 5% 500W, Power (Watts): 500W, Tolerance: ±5%, Lead Style: Terminal Screw Type, Features: High Voltage, Packaging: Box, Package / Case: Axial, Box, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 8.031" L x 2.874" W (204.00mm x 73.00mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Resistance: 100 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSHC500100RJ HSHC500100RJ Hersteller : TE Connectivity Passive Product DDEController?Action=showdoc&DocId=Data+Sheet%7F1773035%7FE%7Fpdf%7FEnglish%7FENG_DS_1773035_E.pdf%7F2-2176733-5 Description: RES CHAS MNT 100 OHMS 5% 500W
Power (Watts): 500W
Tolerance: ±5%
Lead Style: Terminal Screw Type
Features: High Voltage
Packaging: Box
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 8.031" L x 2.874" W (204.00mm x 73.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Resistance: 100 Ohms