HSL1014-3R8106-R
HSL1014-3R8106-R Eaton - Electronics Division
eaton-supercapacitor-hybrid-cylindrical-cells-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP 10F 20% 3.8V THROUGH HOLE
Packaging: Strip
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.335" Dia (8.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 0.610" (15.50mm)
Capacitance: 10 F
Voltage - Rated: 3.8 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSL1014-3R8106-R Eaton - Electronics Division
Description: CAP 10F 20% 3.8V THROUGH HOLE, Packaging: Strip, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.335" Dia (8.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5Ohm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 0.610" (15.50mm), Capacitance: 10 F, Voltage - Rated: 3.8 V.