Produkte > SAME SKY > HSS-B20-0635H
HSS-B20-0635H
HSS-B20-0635H Same Sky
hss-b20-0635.pdf
Hersteller: Same Sky
Heat Sinks 19.05 x 13.21x6.35mm TO-220 solder pin
auf Bestellung 958 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSS-B20-0635H Same Sky
Description: HEATSINK TO-220 2.6W ALUMINUM, Packaging: Bag, Material: Aluminum, Length: 0.520" (13.20mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 0.250" (6.35mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 2.6W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 10.68°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 28.85°C/W, Fin Height: 0.748" (19.00mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSS-B20-0635H HSS-B20-0635H Hersteller : CUI Devices hss_b20_0635-1778435.pdf Heat Sinks 19.05 x 13.21x6.35mm TO-220 solder pin
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
HSS-B20-0635H HSS-B20-0635H Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) hss-b20-0635.pdf Description: HEATSINK TO-220 2.6W ALUMINUM
Packaging: Bag
Material: Aluminum
Length: 0.520" (13.20mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 0.250" (6.35mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 2.6W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 10.68°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 28.85°C/W
Fin Height: 0.748" (19.00mm)