Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > HVMLS442M040EK0C
HVMLS442M040EK0C
HVMLS442M040EK0C Cornell Dubilier Knowles
MLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4400UF 20% 40V FLATPACK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 97mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 4400 µF
Voltage - Rated: 40 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details HVMLS442M040EK0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4400UF 20% 40V FLATPACK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 97mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 4400 µF, Voltage - Rated: 40 V.
Weitere Produktangebote HVMLS442M040EK0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HVMLS442M040EK0C HVMLS442M040EK0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLS-30606.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4400uF 40V FLATPACK - ALUM