Produkte > TDK-LAMBDA > HWS100-12
HWS100-12
HWS100-12 TDK-Lambda
hws_discon_e.pdf
Hersteller: TDK-Lambda
Description: AC/DC CONVERTER 12V 100W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 100W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 6.30" L x 1.10" W x 3.23" H (160.0mm x 28.0mm x 82.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 8.5 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HWS100-12 TDK-Lambda
Description: AC/DC CONVERTER 12V 100W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 100W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 6.30" L x 1.10" W x 3.23" H (160.0mm x 28.0mm x 82.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, Efficiency: 86%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 8.5 A.