IA120121
IA120121 IPF ELECTRONIC
INDU1150_en.pdf
Hersteller: IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors
Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 2mm; 10÷30VDC; M12; IP67; 200mA
IP rating: IP67
Kind of forehead: embedded
Type of sensor: inductive
Additional functions: LED status indicator
Switch housing: M12
Connection: M12 male
Body material: nickel plated brass
Output configuration: PNP / NO
Operating temperature: -25...70°C
Range: 2mm
Thread length: 51mm
Overall length: 60mm
Max. operating current: 200mA
Supply voltage: 10...30V DC
Switching frequency max: 3kHz
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IA120121 IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 2mm; 10÷30VDC; M12; IP67; 200mA, IP rating: IP67, Kind of forehead: embedded, Type of sensor: inductive, Additional functions: LED status indicator, Switch housing: M12, Connection: M12 male, Body material: nickel plated brass, Output configuration: PNP / NO, Operating temperature: -25...70°C, Range: 2mm, Thread length: 51mm, Overall length: 60mm, Max. operating current: 200mA, Supply voltage: 10...30V DC, Switching frequency max: 3kHz.