IB120150
IB120150 IPF ELECTRONIC
IB120150_en.pdf
Hersteller: IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors
Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷3mm; 10÷35VDC; M12; 2m; 120mA
Operating temperature: 0...150°C
IP rating: IP50; IP65
Switch housing: M12
Output configuration: PNP / NO
Range: 0...3mm
Thread length: 48mm
Overall length: 56mm
Max. operating current: 120mA
Lead length: 2m
Supply voltage: 10...35V DC
Switching frequency max: 0.5kHz
Body material: stainless steel
Connection: cables
Kind of forehead: embedded
Type of sensor: inductive
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IB120150 IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷3mm; 10÷35VDC; M12; 2m; 120mA, Operating temperature: 0...150°C, IP rating: IP50; IP65, Switch housing: M12, Output configuration: PNP / NO, Range: 0...3mm, Thread length: 48mm, Overall length: 56mm, Max. operating current: 120mA, Lead length: 2m, Supply voltage: 10...35V DC, Switching frequency max: 0.5kHz, Body material: stainless steel, Connection: cables, Kind of forehead: embedded, Type of sensor: inductive.