IB210200 IPF ELECTRONIC
ipf_adb_IB210200_en.pdf
Hersteller: IPF ELECTRONIC
Category: Rectangle Inductive Sensors
Description: Sensor: inductive; 0÷5mm; PNP / NC; Usup: 10÷30VDC; 200mA; cables
Body material: brass
Connection: cables
Type of sensor: inductive
IP rating: IP67
Output configuration: PNP / NC
Operating temperature: -25...75°C
Range: 0...5mm
Body dimensions: 77x25x123mm
Max. operating current: 200mA
Lead length: 2m
Supply voltage: 10...30V DC
Switching frequency max: 1kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IB210200 IPF ELECTRONIC
Category: Rectangle Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; 0÷5mm; PNP / NC; Usup: 10÷30VDC; 200mA; cables, Body material: brass, Connection: cables, Type of sensor: inductive, IP rating: IP67, Output configuration: PNP / NC, Operating temperature: -25...75°C, Range: 0...5mm, Body dimensions: 77x25x123mm, Max. operating current: 200mA, Lead length: 2m, Supply voltage: 10...30V DC, Switching frequency max: 1kHz.