IB300123 IPF ELECTRONIC
ipf_adb_IB300123_en.pdf
Hersteller: IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors
Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 15mm; 10÷30VDC; M30; IP67; 200mA
Type of sensor: inductive
Output configuration: PNP / NO
Range: 15mm
Supply voltage: 10...30V DC
Switch housing: M30
Connection: M12 male
IP rating: IP67
Max. operating current: 200mA
Operating temperature: -25...70°C
Kind of forehead: embedded
Body material: stainless steel
Switching frequency max: 300Hz
Overall length: 70mm
Thread length: 44mm
Additional functions: LED status indicator
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IB300123 IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 15mm; 10÷30VDC; M30; IP67; 200mA, Type of sensor: inductive, Output configuration: PNP / NO, Range: 15mm, Supply voltage: 10...30V DC, Switch housing: M30, Connection: M12 male, IP rating: IP67, Max. operating current: 200mA, Operating temperature: -25...70°C, Kind of forehead: embedded, Body material: stainless steel, Switching frequency max: 300Hz, Overall length: 70mm, Thread length: 44mm, Additional functions: LED status indicator.