IB300280 IPF ELECTRONIC
ipf_adb_IB300280_en.pdf
Hersteller: IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors
Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NC; 10mm; 10÷30VDC; M30; 2m; IP69K
Type of sensor: inductive
IP rating: IP69K
Additional functions: LED status indicator
Switch housing: M30
Body material: PTFE
Output configuration: PNP / NC
Operating temperature: 0...110°C
Range: 10mm
Overall length: 91mm
Max. operating current: 200mA
Lead length: 2m
Supply voltage: 10...30V DC
Switching frequency max: 100Hz
Connection: cables
Produktbewertung abgeben
Technische Details IB300280 IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NC; 10mm; 10÷30VDC; M30; 2m; IP69K, Type of sensor: inductive, IP rating: IP69K, Additional functions: LED status indicator, Switch housing: M30, Body material: PTFE, Output configuration: PNP / NC, Operating temperature: 0...110°C, Range: 10mm, Overall length: 91mm, Max. operating current: 200mA, Lead length: 2m, Supply voltage: 10...30V DC, Switching frequency max: 100Hz, Connection: cables, Kind of forehead: embedded.