Produkte > EATON ELECTRONICS > ICL181D20MIC
ICL181D20MIC
ICL181D20MIC Eaton Electronics
eaton-ntc-icl-inrush-current-limiter-radial-lead-ntc-thermistor-data-sheet-elx1228.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors ICL family, 18 ohm, I lead, 20 mm size, 3300 Beta, J Beta Tol., B1 Beta Def.
auf Bestellung 200 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ICL181D20MIC Eaton Electronics
Description: ICL NTC 18 OHM 3300 BETA B1 20MM, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Diameter: 0.906" (23.00mm), Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Current - Steady State Max: 5.5 A, R @ 25°C: 18 Ohms.
Weitere Produktangebote ICL181D20MIC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ICL181D20MIC ICL181D20MIC Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ntc-icl-inrush-current-limiter-radial-lead-ntc-thermistor-data-sheet-elx1228.pdf Description: ICL NTC 18 OHM 3300 BETA B1 20MM
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Diameter: 0.906" (23.00mm)
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Current - Steady State Max: 5.5 A
R @ 25°C: 18 Ohms