Produkte > PHOENIX CONTACT > ICS20-B100X98-O-1018
ICS20-B100X98-O-1018
ICS20-B100X98-O-1018 PHOENIX CONTACT
bc492ab8c3a7185df5ca143c47c38d94.pdf
Hersteller: PHOENIX CONTACT
Category: Din Rail Mounting Enclosures-Accessories
Description: Enclosure base; with terminals; yellow; UL94V-0; ICS20; Y: 100mm
Manufacturer series: ICS20
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Colour: yellow
Number of terminals: 8
Type of enclosures accessories: enclosure base
Enclosure material: polyamide
Mounting: for DIN rail mounting
Version: with terminals
Dimension Z: 20mm
Dimension Y: 100mm
Dimension X: 108.35mm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ICS20-B100X98-O-1018 PHOENIX CONTACT
Category: Din Rail Mounting Enclosures-Accessories, Description: Enclosure base; with terminals; yellow; UL94V-0; ICS20; Y: 100mm, Manufacturer series: ICS20, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Colour: yellow, Number of terminals: 8, Type of enclosures accessories: enclosure base, Enclosure material: polyamide, Mounting: for DIN rail mounting, Version: with terminals, Dimension Z: 20mm, Dimension Y: 100mm, Dimension X: 108.35mm.