Produkte > PHOENIX CONTACT > ICS20-B100X98-O-9005
ICS20-B100X98-O-9005
ICS20-B100X98-O-9005 PHOENIX CONTACT
6f237945cdbebe7224f05267f54a57a9.pdf
Hersteller: PHOENIX CONTACT
Category: Din Rail Mounting Enclosures-Accessories
Description: Enclosure base; with terminals; black; UL94V-0; ICS20; X: 108.35mm
Manufacturer series: ICS20
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Colour: black
Version: with terminals
Dimension Z: 20mm
Dimension Y: 100mm
Dimension X: 108.35mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details ICS20-B100X98-O-9005 PHOENIX CONTACT
Category: Din Rail Mounting Enclosures-Accessories, Description: Enclosure base; with terminals; black; UL94V-0; ICS20; X: 108.35mm, Manufacturer series: ICS20, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Colour: black, Number of terminals: 8, Type of enclosures accessories: enclosure base, Enclosure material: polyamide, Mounting: for DIN rail mounting, Version: with terminals, Dimension Z: 20mm, Dimension Y: 100mm, Dimension X: 108.35mm.