Produkte > PHOENIX CONTACT > ICS25-B122X98-V-7035
ICS25-B122X98-V-7035
ICS25-B122X98-V-7035 Phoenix Contact
2285502225773800.pdf
Hersteller: Phoenix Contact
DIN Rail Housing, Lower Housing Part With Metal Foot Catch, Level 1 With Vents, Width 25 mm, Height 122.5 mm, Depth 108.35 mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details ICS25-B122X98-V-7035 Phoenix Contact
Category: Din Rail Mounting Enclosures-Accessories, Description: Enclosure base; with terminals; ICS25; grey; UL94V-0; X: 108.35mm, Type of enclosures accessories: enclosure base, Version: with terminals, Mounting: for DIN rail mounting, Colour: grey, Application - series/manufacturer: ICS25, Enclosure material: polyamide, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Dimension Z: 25mm, Dimension Y: 122.5mm, Dimension X: 108.35mm, Number of terminals: 8.
Weitere Produktangebote ICS25-B122X98-V-7035
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Enclosure base; with terminals; ICS25; grey; UL94V-0; X: 108.35mm
Mounting: for DIN rail mounting
Colour: grey
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Dimension Z: 25mm
Dimension Y: 122.5mm
Dimension X: 108.35mm