Produkte > TDK-LAMBDA AMERICAS INC > IFB48050A120V-122-R
IFB48050A120V-122-R
IFB48050A120V-122-R TDK-Lambda Americas Inc
ifb_e.pdf
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: DC DC CONVERTER 12V 600W
Features: Remote On/Off, OCP, OVP
Packaging: Bulk
Package / Case: 18-DIP Module, 10 Leads
Size / Dimension: 4.60" L x 2.40" W x 0.44" H (116.8mm x 61.0mm x 11.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 94%
Current - Output (Max): 50A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Power (Watts): 600 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IFB48050A120V-122-R TDK-Lambda Americas Inc
Description: DC DC CONVERTER 12V 600W, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, Packaging: Bulk, Package / Case: 18-DIP Module, 10 Leads, Size / Dimension: 4.60" L x 2.40" W x 0.44" H (116.8mm x 61.0mm x 11.3mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 94%, Current - Output (Max): 50A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Power (Watts): 600 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.