Produkte > TDK-LAMBDA AMERICAS INC > IHG48038A120V-109-R
IHG48038A120V-109-R
IHG48038A120V-109-R TDK-Lambda Americas Inc
ihg_e.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: DC DC CONVERTER 12V 456W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Package / Case: 9-DIP Module, 1/2 Brick
Size / Dimension: 2.36" L x 2.24" W x 0.52" H (60.0mm x 57.0mm x 13.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 116°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 92.5%
Current - Output (Max): 38A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 456 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IHG48038A120V-109-R TDK-Lambda Americas Inc
Description: DC DC CONVERTER 12V 456W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, Package / Case: 9-DIP Module, 1/2 Brick, Size / Dimension: 2.36" L x 2.24" W x 0.52" H (60.0mm x 57.0mm x 13.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 116°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 92.5%, Current - Output (Max): 38A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 456 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.