IN300150 IPF ELECTRONIC
ipf_adb_IN300150_en.pdf
Hersteller: IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors
Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 15mm; 10÷35VDC; M30; 2m; IP65
Body material: stainless steel
Type of sensor: inductive
IP rating: IP65
Switch housing: M30
Output configuration: PNP / NO
Operating temperature: 0...180°C
Thread length: 60mm
Range: 15mm
Overall length: 79mm
Max. operating current: 150mA
Lead length: 2m
Supply voltage: 10...35V DC
Switching frequency max: 0.2kHz
Connection: cables
Produktbewertung abgeben
Technische Details IN300150 IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 15mm; 10÷35VDC; M30; 2m; IP65, Body material: stainless steel, Type of sensor: inductive, IP rating: IP65, Switch housing: M30, Output configuration: PNP / NO, Operating temperature: 0...180°C, Thread length: 60mm, Range: 15mm, Overall length: 79mm, Max. operating current: 150mA, Lead length: 2m, Supply voltage: 10...35V DC, Switching frequency max: 0.2kHz, Connection: cables, Kind of forehead: non-embedded.